«Вища народна школа» в стінах Кіровоградського інституту розвитку людини Університету «Україна»

/Files/images/vnsh/Новый рисунок.pngВ основі освіти у Вищій школі лежить ідея інтеграції неформальної та формальної освіти. Це дозволяє школі працювати як з ліцензією, так і без неї. Навчання завершується врученням сертифікату про закінчення.

Вища народна школа пропонує свої послуги широким верствам дорослого населення.

Зміст навчання побудований на безмежній різноманітності інтересів учнів-слухачів і має багато напрямків: історія, література, екологія, краєзнавство, природознавство, психологія, іноземні мови, прикладне мистецтво, фізичне удосконалення, оздоровлення, інформаційні технології, електронні засоби спілкування тощо.

/Files/images/vnsh/Новый рисунок (4).pngНайбільш важливою цінністю школи вважається пануюча атмосфера добра, людяності, поваги, сердечності та любові, при якій культура стає способом життя, а поняття «вища школа» несе в собі не набуття вузько спрямованої спеціальності, а допомогу людям поважного віку краще зрозуміти себе, навколишній світ, відчути себе сучасним повноцінним громадянином своєї країни, не обмеженим у своїх можливостях. Лише людина, яка повністю пізнала й усвідомила себе, може вільно вступити у громадянське суспільство.

/Files/images/vnsh/Новый рисунок (3).pngСлухачам Вищої народної школи надана вся матеріально-технічна база інституту: бібліотека, комп’ютерні класи, Інтернет, тренажерний зал. Слухачі школи беруть активну участь у суспільному житті інституту, ініціюють різні зустрічі з цікавими людьми, творчі вечори, «круглі столи».

Велика увага в роботі школи відводиться вивченню історії рідного міста й області.

Історія та культура нашого краю — невичерпне джерело творчої енергії, життєвої сили, яка допомагає подолати всі труднощі і проблеми.

/Files/images/vnsh/Новый рисунок (1).pngСуховещенко Галина Олександрівна, слухач Вищої народної школи, в 2009 році випустила до 255-річчя міста Кіровограда перший «Путівник по Кіровограду». Презентація путівника Галини Олександрівни відбулася в інституті, де вона виступила перед студентами. Розповідь про те, як збирався, оброблявся матеріал, дуже зацікавив студентів.

У цьому році для слухачів народної школи і студентів була організована спільна поїздка по духовних місцях. Вони побували у Свято-Троїцкому Мотронівському жіночому монастирі (Черкаська область), Свято-Богоявленському жіночому монастирі (с. Диковка Знаменський район), Хрестовоздвиженському Храмі та в усипальні сім’ї Раєвських (с. Розумівка, Александрівський район).

/Files/images/vnsh/Новый рисунок (2).pngОсобливий акцент у навчанні надається пропаганді здорового способу життя. У лабораторії кафедри фізичної реабілітації слухачі проходять сеанси аромотерапії, фітотерапії, масажу, профілактичні процедури. У кваліфікованих фахівців і лікарів отримують відповіді на всі питання, що їх цікавлять.

Життя слухачів у стінах нашого інституту з кожним днем стає цікавішим, насиченішим, змістовнішим.

Кількість охочих відвідувати Вищу народну школу постійно збільшується.

/Files/images/vnsh/Новый рисунок (5).pngЗацікавились роботою Вищої народної школи і в інших районах нашої області.

Вже відкрита філія Вищої народної школи в Онуфрієвському районі. Планується відкрити філії в Петрівському і Новоукраїнському районах Кіровоградської області.

Вища Народна школа приймає та розвиває основні базові принципи педагогіки народних шкіл країн світу, наслідує багаті традиції вітчизняного просвітництва.

Кiлькiсть переглядiв: 316

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.